Chalupa Pohádka na Facebooku

Certifikát Baby Friendly

Jsme držitelé ZLATÉHO CERTIFIKÁTU Baby Friendly.

Stiling session - zadáno pro maminky

Inspirativní, příjemný, plný módy a cenných rad profesionála. Tak právě takový byl listopadový sobotní večer v Pohádce. Svoji stylistickou práci nám představila paní Lenka Kántorová. Nad dokonale padnoucími modely a výslednou vizáží zaplesalo nejedno srdéčko žen a dívek.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitMalířské sympozium s mezinárodní účastí umělců

Sympozia jakéhokoli druhu jsou a budou především nenásilnou formou setkávání, poznávání, trávení času, přemýšlení a tvoření. Svojí otevřeností nabízejí všem, kdo mají zájem alespoň o malé nahlédnutí do jinak často uzavřeného , subjektivního světa lidí - tvůrců. Rádi bychom, aby se i Nultý ročník sympozia nesl v podobném duchu. Byl jak příjemným setkáním všech autorů, tak lidí " zvenku", kteří stejně tak, jako tvůrci dostanou prostor pro tvorbu, dostanou prostor pro dívání se, kladení otázek a hledání odpovědí, prostor pro empatii nebo vlastní interpretaci. A především možnost pozorovat vznik, nárůstání, proces....

Nultý ročník by neměl být "zkouškou", ale opravdovým začátkem.

Reportáž ze Sympozia v České televizi:

Reportáž ze Sympozia v České televizi (od 19:50 min.)

Reportáž ze Sympozia v R1 televizi:

PozvánkaPozvánkaSeznam výtvarníkůSlovenští umělci přijedou, aby malovali krásy Vysočiny

Jimramovské Pavlovice – Malá vesnička Jimramovské Pavlovice na Novoměstsku se ve dnech 12. – 17. září stane Mekkou malířů. Právě tam se totiž bude konat nultý ročník Malířského sympozia.

 

 
| Sdílet
 
Organizační tým – sdružení 2xCh, což znamená spojení rodinného penzionu Chalupa Pohádka s výtvarným sdružením Chaluha, se rozhodl přivést více umění na Vysočinu a zároveň oslovit místní obyvatele uměním.

„Já i kolegyně ze sdružení Chaluha jsme studovaly na Akademii výtvarného umění v Banskej Bystrici, takže máme dobré spojení na kolegy a profesory na Slovensku. Proto jsme se rozhodly pozvat renomované slovenské umělce k nám, na Vysočinu,“ vysvětlila mezinárodní účast na nultém ročníku Malířského sympozia výtvarnice Petra Kršáková.

Na akci se už chystají téměř tři desítky výtvarníků. Ze zahraničních účastníků jsou to například akademický malíř Ľudovít Hološka, jehož díla jsou zastoupena i v Štátnej galérii v Banskej Bystrici, a který je současně i autorem mnoha knižních ilustrací, nebo vítězka GRAND PRIX Bienále volného výtvarného umění 2008 – Klaudia Kosziba. V Jimramovských Pavlovicích se setkají s několika českými umělci a chybět by neměli ani zástupci Vysočiny. „Ze Slovenska přijede naprostá většina účastníků, my domácí budeme v menšině,“ přiznala s úsměvem domácí výtvarnice Kršáková.

Zástupci Česka

„Ale přislíbila nám také účast například Karolína Rossí. A nepřímo i Božena a Karel Rossí, kteří by se neúčastnili sympozia, ale pouze konečné výstavy. Oba dva znají mnohé umělce, kteří přijedou ze Slovenska a už se těší na osobní setkání,“ dodala Kršáková.

Malířské sympozium – to je především tvorba. A protože všichni výtvarníci tvoří většinou v naprostém soukromí a vyhýbají se zvědavým pohledům zvenčí, je tato akce pro milovníky umění jedinečnou šancí dostat se umělcům takříkajíc přímo na tělo a sledovat jejich tvorbu krůček po krůčku.

„Rádi bychom, kdyby se na naši práci přijeli podívat i lidé zvenčí. A pokud snad někdo naše dílo nepochopí, rádi vysvětlíme, v čem spočívá. Dokážeme pochopit, že našemu obrazu někdo nerozumí a ani se nás to nijak nedotýká, protože samozřejmě každý má jiné vnímání a vidění,“ řekla Petra Kršáková.

Díla renomovaných malířů mají tentokrát vycházet z prostředí, kde se Malířské sympozium bude odehrávat. Jimramovské Pavlovice by se v tvorbě umělců měly dokonale odrážet. A nejen ony. „Máme vytipovaná i další místa, kam chceme výtvarníky odvézt. Určitě nezůstaneme pouze v dolíku Jimramovských Pavlovic, ale ukážeme jim toho mnohem více. A třeba si pak někdo z návštěvníků bude moci koupit obraz místa, kde se narodil, kde žije nebo jež je mu blízké,“ láká hosty spoluorganizátorka Malířského sympozia Lenka Šindelářová.

„Je to začátek, je to opravdu nula, tu nulu jsme tam dali cíleně. Nevíme, jakým směrem se Malířské sympozium posune ani jak se rozroste v letech příštích. Tentokrát jde o malířské sympozium, protože účastníci budou především malíři. Ale nebráníme se tomu, aby tu v příštích letech byli i zástupci jiných uměleckých směrů,“ podotkla Lenka Šindelářová.

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ

 


Fotografické okénko - Tvorba

Mezinárodní setkání výtvarných umělců, kde Českou republiku zastupovaly grafička Mgr. A. Andrea Tachezyová, malířky Mgr.art. Petra Kršáková a Mgr.art. Eva Chmelová, Slovenskou republiku pak malíři Prof. Ľudovít Hološka akad. mal., MA. Mária Fulková, Viliam Pirchala akad.mal., Mgr. art. Martina Lacová, Mgr. art. Jana Pirchalová, Mgr. art. Juraj Toman, Mgr. art. Juraj Jaroš, Bc. Slavo Durkaj a audiovizuální umělec Mgr. art. Andrej Poliak (Arttoday.sk) a jeho mexický kolega Carlos Carmonamedina (rezident Arttoday.sk).

Sympozium probíhalo formou plenérové malby, kdy jednotliví tvůrci přímo reagovali na krajinu a její charakteristické tvarosloví. Inspiraci nacházeli v místní architektuře i volné přírodě. Vždy však s osobitým přístupem.

Malířské sympozium,  Prof. Ľudovít Hološka akad. mal.Malířeké sympoziumPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělců. Mgr. art. Juraj TomanPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůPenzion Chalupa Pohádka na Vysočině se stal místem mezinárodního setkání výtvarných umělcůFotografické okénko - Příprava vernisáže

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitFotografické okénko - Slavnostní zahájení vernisáže

Slavnostního zahájení vernisáže se ujala paní senátorka Ing. Dagmar Zvěřinová, která se stala i patronkou celou projektu.  Jako zástupce města Bystřice nad Pertnštejnem všechny přítomné uvítal starosta města Ing. Karel Pačiska a za  umělecké kolegy  krátce zhodnotil průběh sympozia  Prof. Ľudovít Hološka akad. mal. Přáním všech bylo, aby " nultý ročník mezinárodního setkání umělců" měl další pokračování. 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitSoustředění  - Pěveckého Amatérského Tělesa k Radosti Občanů Nedvědice alias P.A.T.R.O.N

Víkendové  pěvecké spustředění sboru P.A.R.T.O.N. nááááááádherně rozezpívalo celou "pohádku"

Pěvecké Amatérské Těleso k Radosti Občanů Nedvědice alias P.A.T.R.O.N. bylo založeno začátkem roku 2009. Svojí činností se snaží vytvořit tradici sborového zpěvu v obci Nedvědice. Členy sboru jsou lidé, kteří si s radostí zazpívají, a jsou ochotní scházet se jednou týdně na zkouškách sboru, kde rozvíjejí své pěvecké dovednosti.

Sbormistr - Mgr. Petra Glosr Cvrkalová
 

Pěvecký soubor P.A.T.R.O.N.Pěvecký soubor P.A.T.R.O.N.Mužská část pěveckého souboru P.A.T.R.O.N.Mužská část souboruDámská část souboru P.A.T.R.O.N.Focení je složitéFotíme všichniZa doprovodu klavíruPěvecká zkouškaPěvecká zkouškaPěvecká zkouškaPěvecká zkouškaTeď jenom pánovéPěvecká zkouškaPěvecká zkouškaVÍKEND TÝMU MARY KAY NA TANEČNÍCH VLNÁCH ZUMBY

Zumba není jenom obyčejné cvičení, Zumba je hlavě jedna velká party, kde se odreagujete od všech starostí. Zumba kombinuje tance jako je Salsa,Merengue, Cumbia, Flamenco, Hip-Hop, Samba, Calypso a mnoho dalších. Zumba je radost a krása stejně jako Mary Kay.

Zumba jsou emoce - DŽAMILA - alias Jarmilka Kašparová ... umíííí

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit Worskhop - Nedoklubko o.s.

V Pohádce  se řeší i závažná témata.  Workshop pořádaný občanským sdružením - NEDOKLUBKO - je sdružení rodičů a přátel nedonošených dětí. Chce pomoci všem, kterým se předčasně narodilo děťátko.                    

                                                                                         

 

společní   fotoNedoklubko - workshopNedoklubko - workshopNedoklubko - workshopNedoklubko - workshopSemináře Hany Mošnerové

Milé a příjemné setkání všech, kteří se chtějí dozvědět více o svém zdraví a péči o něj. Numerologie, ezoterika, tarotové karty, Andělé, práce s enegriemi a mnohá další téma jsou v nabídce jednotlivých navazujících seminářů. Jejich nabídku naleznete vždy na našich stánkách.

                    

 

Seminář Hany MošnerovéSeminář Hany MošnerovéSeminář Hany MošnerovéStarší články: 1 2  >>